No Widgets found in the Sidebar

Herkese Mutlu Aziz Patrick Günü. Yeşil giyerek, bir bardak Guinness içerek ve Kate Moran’dan bu konuk görevinin tadını çıkararak kutlayın.

Kate, iki küçük çocuğuyla İrlanda’da yaşayan Amerikalı bir kız. İrlandalı ebeveynler için şık rehber olan Mummymaps.com’u kurdu ve Dublin’de yaşamak veya küçüklerle İrlanda’ya seyahat etmek için bu içeriden ipuçlarını paylaşıyor.

İrlanda muhteşem manzaralar, büyüleyici köyler ve rahatlatıcı aile zamanı ile ünlüdür. İşte İrlanda’da çocuklarla mükemmel bir hafta (değişen masalar ve yüksekliklere sahip en iyi restoranlar ve hava durumu yenmek için tavsiyeler dahil):

Pazartesi: Şehir Yürüyüşü
Ülkenin başkenti ve kültürel kalbi olan Dublin, ailelerin zevk alması için çok şey var. Trinity College’ın parke taşı yollarında, ana alışveriş caddesinde, Grafton Caddesi’ne ve çocukların oyun alanında biraz zaman geçirebilecekleri St. Stephen’ın Green’de dolaşın. Çoğu müzeye giriş ücretsizdir, bu yüzden yağmurdan çıkmak için girmek için harika. Aslında, İrlanda Ulusal Galerisi, ev için hediyeler ve güvenilir bir kafe satın almak için harika bir hediyelik eşya dükkanına sahiptir.

Salı: Guinness Turu
Guinness mağazası birçok yetişkin için gerekli bir duraktır ”“ ve bunun oldukça aile dostu olduğunu bildirebiliriz. Ekranlar (ön salondaki büyük şelale gibi) bir süre çocukların çoğunu meşgul edebilir ve yerçekimi çubuğu parlak ve canlıdır. Bebek değiştiren tesisler var ve iyi, bebeğinizin resmini bir bardak Guinness’in yanında çekmek için garip bir şekilde sevindirici bir şey var.

Son olarak, daha büyük çocuklar için, 1916 ayaklanmasının liderlerinin hapse atıldığı ve idam edildiği ünlü hapishane turu için Kilmainham hedefini ziyaret edin. Kilmainham’dan gelen yolun hemen karşısında İrlanda Modern Sanat Müzesi (Imma) var. Her zevke uyacak eklektik sergilere ev sahipliği yapar.

Uzun koridorları dolaştıktan sonra kafeye gidin. Sağlıklı sıcak yemekler, salatalar, (çölyak seçenekleri dahil) ve tam bir çocuk simit menüsü mevcuttur. Ana kafede, küçük masa, yüksek sandalyeler, oyun paspasları, mikrodalga fırın ve çok sayıda ahşap oyuncak ve boyama ve tebeşir tahtaları olan bir aile odası, uzun zamandır beklenen kahvenin tadını çıkarırken maymunları eğlendirmek için. Ve üstesinden gelmek için ”¦ Ladies Loos Ritz’i utandıracaktı” “Bebek değişim alanına en az dört arabaya sığabilirsin! (Ah, küçük şeyler ”¦) Hava katlanılabilirse, vahşi olanların geniş açık alanlarda serbestçe çalışmasına izin verin veya volkanik metalik çeşme şeklinde bir sanat enstalasyonunun bir olduğu resmi bahçelerde bağırın. Büyük hayal gücüne sahip küçük olanlar için çok az tedavi.

Çarşamba: Kırsal kesim
İnanılmaz yeşil kırsal alan Dublin Şehri’nden uzak değil. Wicklow Dağları ve PowerScourt House & Gardens’tan bir sürüş yapın-Dublin’den tüm zamanların en sevdiğimiz Daytrip’lerinden biri. Powerscourt Estate’i bulmak için şehrin güneyini Wicklow Dağları’na sürün. Güneşli bir günde sürücü muhteşem. Powerscourt’un tur/video şovu o kadar ilginç değil (orijinal bina yakıldı ve mevcut iç bir rekreasyon), ancak planlanan bahçeler ve Japon bahçesi yürümek güzel ”ve çocuklar vahşi koşabilir.

Kafe ve dükkan gözler ve mide için ziyafetlerdir ”“ Saygıdeğer Avoca kafe tarafından işletilen kafe, İrlanda yemeklerini bir bükülme ile servis eder ve lezzetlidir. Her zaman başlarının büyüklüğünde muazzam bir kurabiye (“bisküvi”) ile birlikte gelen bir çocuk yemeği vardır. Shoppe, İrlanda ürünleri, mutfak ikramları ve korkak kıyafetler ve yetişkinler ve çocuklar için kitapların eklektik bir karışımıdır. Mümkünse, dükkana göz atarak, çocukları getirmek genellikle biraz telaşlı olduğu için, çok fazla kırılabilir ve bir bebek arabası gezinmek zor.

Not: Ülke çapında birkaç avoca kafe vardır; Gıda harika ve her zaman çocuklar için harika. Kafe gündelik ve genellikle gürültülü ve kalabalıktır, ancak kalçanızda bir bebeğiniz varsa tepsilerinizi taşımak için bir arabası ve yararlı personel park etmek için her zaman yüksek okullar, park etmek için yerler vardır!

Perşembe: Howth
Howth tepeleri muhteşem ve kontrol etmek için Dublin’in hemen dışında kısa bir yolculuğa değer. Dart’ı şehirden sürebilir veya alabilirsiniz. İstediğiniz uçurum yürüyüşüdür, ancak Cliff Walk tam anlamıyla uçurumun kenarına sarılır ve sadece bir kese veya sırt çantasındaki bebekleri olan yetişkinler için uygundur ”“ Yollar dar ve damlalar çok diktir. Üstte daha az tehlikeli yollar var, bu yüzden çeteniz daha gezilebilir rotayı alıp üstte buluşabilir. Görünümler çarpıcı ve temiz havayı yenemezsiniz!

Ve söylentiler doğru, Summit Inn’deki yürüyüşünüzün sonunda harika bir pint bekliyor. (Uçurum yürüyüşü sırasında, gerçekten unsurlara maruz kalırsınız, bu yüzden özellikle rüzgarlı ve yağmurluysa, atlayın. Görünümler gerçekten o kadar büyük olmayacak ve kayalıklar ve rüzgarlı günler karışmaz. Ancak, biraz çiseleme “Yumuşak bir gün” caydırıcı olması gerekmez.)

Howth biraz harika yemek varStablishments, bu yüzden iştahınızı geliştirmek parlak bir hamle. Önerilerimiz? Ev, evden uzakta yeni favori evimiz. Sıcak ufalanan çörekler, harika kahve ve salata sosu giymiş yeşillikler ve akşam yemeği için mükemmel bir deniz ürünleri seçeneği ile servis edildiğini düşünün. Aileleri açık kollarla karşılıyorlar. Maceracı Çocuk Menüsü, normal menüden daha küçük bölümler sunar.

Yakın koşucular arasında İtalyan eatery, Casa Makarna veya Beshoffs of Howth’tan Balık ve Cips ile piknik yapın.

Cuma: Dublin Hayvanat Bahçesi
Dublin Hayvanat Bahçesi, Avrupa’nın en büyük parkında, Phoenix Park (burada da aileyi eğlendirmek için yeterli) var, burada tecrübeli hayvanat bahçesi üyelerinden en iyi ipuçları var:

Oraya erken var. Sezon ne olursa olsun, büyük beraberlik hayvanlarının çoğu eşyalarını 10:00 ve öğlen arasında dikiyor. Erken çıkın ve yukarı çıkın, böylece küçüklerinize kaplan/şempanze/kurt olduğunu açıklamaya devam etmeyeceksiniz.

Sıkı giyin. Hayvanat bahçesi kendi Arktik mikro iklimine sahip gibi görünüyor ve birkaç harika oyun alanı var, bu yüzden etrafta beklemek yetişkinlerde zor olabilir. Gerçekten kötü günlerde, Sürüngen Evi veya Discovery Center gibi (merkezi olarak ısıtılmış) kapalı sergilere bir mola vermek için geri çekin.

Araştırmanı yap. Hayvanat bahçesinin web sitesi, gün boyunca çeşitli türler için bir kaleci görüşmeleri programını listeler ve saat 11: 00 civarında başlar. Bunlar genellikle beslenme süresini ve her yaştan çocuklara katılan mini bir dersi birleştirir. Web sitesi ayrıca önceden indirilecek hayvanat bahçesi haritası ve çocukları etkilemek için birçok hayvan bilgisi ve yaklaşan etkinlik detayları sunar.

Kendi pikniğinizi getirin. Bunu kolaylaştırmak için tezgahlar ve masalar var ve hayvanat bahçesinin kendi restoranı, son zamanlarda geliştirilmiş olsa da, ev hakkında yazacak bir şey yok. Kendi yemeğinizi hazırlamak istemiyorsanız, hayvanat bahçesinin girişinin karşısında bulunan küçük Phoenix Park Çay Odaları kiosk, çok iyi paninis, ev yapımı kekler, organik kahve ve bazı lezzetli çocukların orada yemek veya getirme seçenekleri yapar.

[Kate’den Dublin Hayvanat Bahçesi’nden daha fazla ipucu]

Cumartesi: Phoenix Park
Phoenix Park’a geri dönün ve Park Girişinde Phoenix Park Bike Hire’ın yardımıyla gençliğinizin zevklerini yeniden ele geçirin. Bu parlak çaba, turistlere, yerlilere ve ailelere hitap ediyor. Çetenin ihtiyacı olan her şeyle tamamen donatılmış -çocuk kaskları, bisiklet kilitleri, bebek koltukları ve bebek taşıyıcıları -”“ Muhteşem bir günde parkın tadını çıkarmanın daha iyi bir yolu yok. Personel güzel ve sabırlı ve gezi sırasında geride bırakmak istediğiniz kişisel etkilerinize bakmaya istekli (yani arabalar, bez çanta). Parkın gerekçelerini keşfedin ve çocukların ziyaretçi merkezinin macerası için süper sevimli yürümeye başlayan çocuk labirentine göz atın.

Merkez büyük bir kafe ve Arnavut kaldırımlı avlu vardır ve kafede yiyecek organik, çok sağlıklı (ve lezzetli) küçük olanlar için birçok seçenek vardır. Highchairs mevcuttur ve temel değişim tesisleri de sitede bulunmaktadır.

Pazar: Deniz Oyun Alanı
İrlanda’nın ciddi etkileyici oyun alanları var – gerçekten! Ardgillan Kalesi’ni ziyaret ederek çocukları şımartmak için sahil kasabası Skerries’e kadar hoş bir sürüş yapın. Yetişkinler muhteşem arazilere ve deniz manzarasına hayran kalacakken, deniz temalı oyun alanı, çocukları iyice sarmayı garanti eden bir eğlence ödülünü sağlar. Sadece manzara bu bizim favori oyun alanı tüm Dublin (bugüne kadar!) Yapar.

Varıştan önce bir atıştırmalık için özlem duyuyorsanız, skerries sandviçleri, lattes ve tatlılar için Skerries’in ana sürüklenmesinde zeytin içine nip. Sonra bir yemek planlıyorsanız, ilk öğle yemeği oturma alanı için Skerries Limanı’ndaki Mükemmel Stoop’u ziyaret edin (öğlen açılırlar). Büyük bir gruptaysanız, sağ köşedeki masaları puanlamaya çalışın ve etrafındaki en taze, en nefis deniz ürünlerinden bazılarına girin. Popüler (ve küçük) bir yer olmasına rağmen, çocuk sahibi olmaktan ve bir çocuk menüsü ve yüksek okullar sunmaktan mutluluk duyarlar.

Daha fazla zamanınız varsa, Dublin’in ötesinde bazı favori noktalar:

Moher Kayalıkları: Bu görkemli uçurumlar denizden yükselir ve hem ebeveynler hem de çocuklar için gerçekten hayranlık uyandırır. Ziyaretçi merkezi bu doğal harikaya biraz arka plan sağlar. Kuzeyden uçurumlara yaklaşıyorsanız, Burren aracılığıyla oraya giderek uçurumlara iki kat çarpıcı hale getirin.

Kerry Ring: Kerry Ring bir turist favorisi, bu yüzden bazıları bundan kaçınmaya çalışıyor – ama iyi bir nedenden dolayı favori. Güzel İrlanda köyleri, uçurumların altına sıkışmış dramatik bakışlar ve çarpıcı plajlar ile noktalı – çok güzel! Yine, kendinizi sürmeyi tercih edin ve arabadan çok zaman geçirdiğinizden emin olun – size ilham verdiği her yerde durun!

West Cork: Muhteşem doğal manzaralar West Cork’u ziyaret etmek için bir zevk haline getiriyor. Özellikle, Schull en güzel köylerden biridir. WhIle orada heyecan verici bir yürüyüş için Mizen Head sinyal istasyonunu ziyaret edin ve bir yürüyüş için muhteşem Arpa Cove Plajı’nda görüntüleyin ve durun.

Galway City: Galway’in sokakları canlı, üniversite öğrencileriyle dolu ve Dublin’e kıyasla çok küçük bir şehir gibi geliyor. Sokaklarda gezin, müziği dinleyin ve harika deniz ürünleri aldığınızdan emin olun.

Connemara: Connemara’dan sürüş nefes kesen manzara sunuyor (bunu söylemeye devam ettiğimizi biliyorum, ama bu doğru!) Dağların arkasına yerleştirilmiş Kylemore Manastırı ve Viktorya Duvarlı Bahçeleri. Çocuklar, Lough Pollacappul kıyılarında bu inanılmaz kaleyi görmekten mutluluk duyacaklar. Keşfetmek için birçok ormanlık yol var ve duvarlı bahçeler içinizdeki bahçıvanlara ilham verecek.

Seyahat İpuçları:
Bebek dişlisi:
Bir bebek arabası getirmeyi planlıyorsanız, daha küçüktür. Çoğu dükkan ve restoranın kapıları Amerika’dan daha dar olma eğilimindedir ”“ Bu çift geniş bebek arabalarıyla hayatta kalmayı unutun ”“ Dublin’deki iki küçük çocuğun annesi, bir çocuğu diğerinin üstünde istifleyen arabalara sahip gibi görünüyor Phil & Ted’s (Not: 4 yıldır Araba Olmadan Dublin’de yaşadık ”“ P&T Çift Taşıyıcı Aile Arabamızdır ”“ Seviyorum!) Oh ve her zaman yağmur örtüsünüzü bebek arabasının dibinde bulundurun , parlak ve güneşli görünse bile. güven bana.

HAVA DURUMU:
Ünlü yağmurlu hava hakkında bir kelime. Evet, gerçekten çok yağmur yağıyor. Sizi çok fazla yavaşlatmaya gerek yok, ancak günü dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız, her zaman bir başlıklı hafif bir rüzgarlık getirin – çantanızın veya bebek arabanızın altına ezilebilecek tür mükemmel.

====
Kate’e harika ipuçlarını okuyucularımızla paylaştığı için teşekkür ediyoruz. Dublin’de alışveriş, yemek ve sapmaların tadını çıkarmak için daha fazla fikir ister misiniz? Mummymaps’ı ziyaret edin. Bir aile kaçışından sadece geri dönmeseydim, sanırım bana İrlanda için çantalarımı paketlememizi sağlayacaktı!

By ycgix

Leave a Reply

Your email address will not be published.