No Widgets found in the Sidebar

Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Eğitime aile katılımı eğitim alanında sıcak bir konu haline gelmiştir. Araştırmacılar ve okullar, öğrencilerin daha fazla katılımın faydalarını mükemmelleştirmelerine ve elde etmesine yardımcı olmak amacıyla aileleri çocuklarının eğitimine dahil etmek için çalışıyorlar. LivingTree, sosyal medya yenilikçileri tarafından aileleri ve öğrencileri öğretmenler, K-12 okulları ve kuruluşlarla birleştiren okullar için özel bir sosyal ağ oluşturmak üzere oluşturuldu. Bu yenilikçi aile katılım eğitimi teknolojisi hakkında çok daha fazla bilgi Livingtree.com adresinde bulunabilir.

Okullar giderek artan bir şekilde aile katılımının değerini kabul ediyor. Nashville, Denver ve diğer şehirlerdeki okul bölgeleri, okullara ebeveynlerin katılımını iyileştirmeye odaklandılar. Artan sayıda belirleme, okulları ebeveyn katılımının ve aile katılımının iyileştirilmesi için politikalar yürütmeye yönlendirmektir.

Eğitim dernekleri, araştırmacılar ve politika yapıcılar, ebeveynler okullara katıldıklarında öğrencilerin, okulların ve ailelerin fayda sağladığını görüyor. Ulusal Eğitim Derneği (NEA), çocukluk eğitiminde ebeveynler, aileler ve topluluklar arasındaki ortaklıkların değeri hakkında politika ifadeleri yayınlamıştır.

Aile Katılımı Öğrencilere Nasıl Yardımcı Oluyor?

NEA ve okul bölgeleri iyi bir nedenden dolayı aile katılımını teşvik ediyor. Ebeveynler, öğrenciler, okullar ve topluluklar arasındaki ortaklıkların öğrenci başarısını artırdığına dair kanıtlar vardır. Güneybatı Eğitim Kalkınma Laboratuvarı (SEDL), on yıl boyunca doldurulmuş 51 çalışmanın ebeveyn katılımının öğrenci öğrenimi üzerindeki etkisi hakkında sentezlenen yeni bir kanıt dalgası olan bir rapor yayınladı.

SEDL, nişanlı ebeveynleri olan öğrencilerin ekonomik statü ve geçmişe bakılmaksızın bir dizi fayda sağladıklarını buldu. Çalışmalar, öğrencilerin sınıfta daha iyi notlar aldıklarını ve daha yüksek ortalama test puanlarına sahip olduklarını gösterdi. Ayrıca üst düzey programlara kaydoldular ve okula çok daha düzenli olarak gittiler. Buna ek olarak, bu öğrenciler daha iyi davranış ve sosyal becerilere sahip olma eğilimindeydi, okul ortamına daha iyi uyarlandı ve eğitimlerini lisenin ötesinde mezun olma ve sürdürme olasılıkları çok daha yüksekti.

Mesane enfeksiyonları için ilgili etkili tedavi

Ulusal Eğitim Derneği benzer bulgular bildirdi. NEA araştırması, ev ve okul arasındaki ortaklıkların daha yüksek notlarla ve öğrenci katılımının arttığını göstermektedir. Ortaklıklar ayrıca, öğrencilerin okulda daha uzun süre kalma, ileri programlara kaydolma ve üniversiteye devam etme olasılıklarına neden olabilir.

Ve sadece yararlanan öğrenciler değil. Ebeveynlerin katılımı tüm okul ortamını geliştirir. Özellikle düşük performans gösteren okullar için, ebeveyn katılımı arttıkça genel okul ortamı da gelişir. İlköğretim ve ortaokullar, ebeveyn katılımı ile benzer bir gelişme göstermektedir.

Okullar ve topluluklar tüm öğrenciler için yüksek kaliteli eğitimin değerini anlamaya başlar. Ülke genelinde okullar ve bölgeler, ebeveynlerin etkileşimini yapmaya yardımcı olacak pozisyonlar yaratıyor ve öğrencileri, ebeveynleri, öğretmenleri ve okulları öğrenci başarısını artırmak için ortak bir şekilde bağlamak için oluşturulan teknolojiler uyguluyorlar.

Aile Katılımı Eğitim Teknolojisi, aileleri eğitime dahil etme engellerinden kurtulmak için kullanılmaktadır. Okullar ve bölgeler, e -posta ve mesaj atmadan bir aile katılım uygulaması kullanmaya ve okullar, öğretmenler, öğrenciler, ebeveynler ve topluluklar için işbirliği ve iletişim kurma konusunda özel bir sosyal ağ oluşturmaya kadar bu hedefe ulaşmak için bir dizi yöntem kullanıyor.

Bu yazıya bağlantı: Eğitime katılımı iyileştirmenin faydaları

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

CıvıldamakPaylaşmak

By ycgix

Leave a Reply

Your email address will not be published.