No Widgets found in the Sidebar

Bebeğinizden sonra, vücudunuz bir rollercoaster değişim ile gider. Heck, beklerken ve bebeği aldıktan sonra, vücudunuz bir rollercoaster değişim ile gider. Hamilelik güzel, büyülü ve çılgın bir şey olsa da, bedenlerimiz zihninizde, bedeninizde ve ruhunuzda zor olabilecek inanılmaz şeyler yapıyor. Postpartum değişikliklere tam olarak nasıl yardımcı olabilirsiniz? Postpartum masajlarla canım.

Postpartum Masaj: Neden her annenin birine ihtiyacı var!

Masajlar inanılmaz ve sadece bedeniniz için değil, aynı zamanda zihniniz ve genel refahınız için çok şey yapabiliyorlar. Masajların insanların rahatlamasına, stresi azaltmasına ve kasları gevşetmelerine yardımcı olduğu anlaşılmaktadır, ancak doğum sonrası masaj iyileşen vücudunuz için daha da fazlasını yapabilir.

Bir doğum sonrası masaj ne yapabilir?

Postpartum masajlar çok sayıda şeye yardımcı olur, ancak en iyisi olsa da, genel iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olurlar.

Rahatlama ve stres rahatlaması

Doğru yapıldığında, doğum sonrası bir masaj yepyeni bir rahatlama duygusu getirebilir ve birkaç anne stresinizi kolaylaştırabilir. Yeni bir bebek sahibi olmak zor bir iştir. İster ilk bebeğiniz ister beşinci olsun, bu bit demetleri sizi strese sokar. Bir anne olarak, her şey hakkında endişeleniyorsunuz. Günlük operasyonlarımızda çok fazla stres faktörüyle ilgileniyoruz ve bizi gergin ve stresli hale getiriyorlar.

Postpartum bir masaj size herkesin ihtiyaç duyduğu biraz “ben” zamanını sağlayacak. Lisanslı bir doğum sonrası masöz tarafından bir saatlik masaj gerçekten vücudunuzu gerçekleştirebilir ve biraz iyi zihin yapabilir.

Uzman bir masaj bütçeniz dışındaysa, sorun değil! Partnerinizden Dr. Teal’in Relax & Refacif Vücut Yağı ile bir masaj yapmasını isteyin (çok iyi kokuyor!). Işıkları kısaltın, yatıştırıcı müzikler koyun ve onlara her şeyin sizinle ilgili olduğunu söyleyin. Odada sakin ve sakin olmalıdır. Eğer harika bir doğum sonrası masajın ne içermesi gerektiğine işaret ediyorlarsa, bu kitabı kontrol etmelerini sağlayın: Anne Masajı: Hamileliğin rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak için bir el kitabı. Postpartum kaygı ve hamilelik, doğum ve doğum sonrası masaj yöntemleri hakkında çok fazla bilgi sağlar. Bu nedenle, bu kitabı beklerken eşiniz için satın alın ve hamileliğinizde ve sonrasında düzenli masajlar talep edin! Bu bir kazan-kazan!

Postpartum masajdan azalan şişlik

Masajlar kasları gevşetmeye ve kan akışını artırmaya yardımcı olur. Postpartum bir masaj aldığınızda, masaj kan akışınızı artıracaktır ve bu da sahip olabileceğiniz her türlü şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir.

Örneğin; Bir masöz onlara masaj yaptığında ve o zamanlar vücudunuzun geri kalanında çalıştığında, ayaklarınızın yanı sıra ellerinizin yanı sıra, ayaklarınızdaki sıvılar ve eller vücudunuzun geri kalanı boyunca dağıtılıyor, böylece belirli bir alanda sahip olduğunuz sıvı miktarı.

Hormonların Düzenlenmesi

Vücudumuz hamilelikten sonra olduğu gibi büyük bir hormon yaratır: progesteron, östrojen, kortizol, rahatlama, prolaktin ve oksitosin. (Eminim daha fazlası da var, ancak burada kendimizi ezmeyelim.) Bu, herkes için çok fazla hormonal modifikasyon! Postpartum bir masaj tüm bu hormonlara yardımcı olacaktır. Masajlar, kortizolü (stres hormonunuz) azaltan insanların rahatlamasına yardımcı olur, rahat hormonlarınızdan (bağlarınızda hissettiğiniz ağrıdan sorumlu olan inatçı hormon) hissedebileceğiniz ağrıyı azaltabilir ve ayrıca süt üretimine yardımcı olabilir. Prolaktin (süt hormonu) ve oksitosin (emek hormonu) uyarın.

Postpartum masajla süt üretimini artırın

Yeni tartıştığımız prolaktin hormonunu hatırlıyor musunuz? Vücudunuzun süt yaratmasını sağlamak sorumludur. Postpartum bir masaj, vücudunuzun dinlenmesini ve prolaktin hormonlarınızın yükselmesini sağlayacaktır. Bir göğüs masajı, kendinizi yaparken veya eşinizin yapmasını sağlamak daha rahat hissettiğiniz bir şey olabilir. Meme masajı da tıkanmış kanallar ve hatta mastitis almanıza yardımcı olabilir.

Çok daha iyi uykuya yardımcı olun

Masajlar rahatlatıcı ve bedenlerimizin yanı sıra zihinlerimizin de sadeliğine yardımcı olur. Postpartum bir masaj alıyorsanız, geceleri sizi koruyan çok fazla ağrıya, ağrıya ve stres faktörlerine sahip olduğunuza inanabilirsiniz. Bir masaj almak, daha rahat ve rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

Masajlar da aynı şekilde yoruluyor. Masaj terapisti size doğum sonrası bir masaj sağladığında, daha önce bahsettiğimiz gibi çok fazla sıvı hareket ettirecek ve tüm bu hormonlara da yardımcı olacaklar. Bu, vücudunuzun başa çıkması ve sizi doğal olarak yıpratacağı çok büyük. Yeni doğmuş bir annenin annesi olarak, olduğu gibi yorgunsınız. Masaj sizi ve Simp’i rahatlatacakLisans, hala sahip olduğunuz acılardan birkaçı ve sizi güzel, rahat, derin bir uykuya gönderiyor.

Bir masajla doğum sonrası kaygılarla savaşın

Postpartum kaygı gerçektir. Son derece gerçek demek istiyorum. Size bir ton tuğla gibi vurabilir ya da yavaşça size sürünebilir. Bir bebek sahibi olduktan sonra, hormonlarınız konumun etrafında olabilir ve vücudunuzun tamamen farklı görünebileceği gerçeği “iyi hislere” katkıda bulunmaz. Postpartum masaj almak, o sinir bozucu hormon, kortizol tutmaya yardımcı olabilir. Rahatlatıcı ve biraz “Me Time” keşfetmek herkesin daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Sadece bir saatlik şımartmanın yanı sıra rahatlatıcı, ruh halinizi nasıl değiştirebilir. Depresyonda hissediyorsanız, sağlık ve sağlıklı yaşam bakım tedarikçinizin hemen anlamasına izin verdiğinizden emin olun. Sadece doğum sonrası kaygı ile gitmek zorunda değilsiniz. Sizi sizin için doğru bir tedavi planına yönlendirebilecekler.

Doğum sonrası masajla ilgili sorular:

Artık bebeğinize sahip olduğunuza göre, (belki) uyuduğunuz gibi, doğum sonrası masajlarla ilgili bazı endişeleriniz olabilir. Güvenli mi? Masaj almaya ne zaman başlayabilirsiniz? Onları tam olarak ne kadar yaygın olarak alabilirsiniz?

Hangi pozisyonlar güvenlidir?

Hepsi! Artık bit paketiniz bittiğine göre, tekrar karnınıza uzanabilirsiniz! Bununla birlikte, göğüsleriniz de iltihaplanmışsa, karnınıza yatmak sizin için mükemmel bir seçim olmayabilir. Bu durumda, masaj terapistinize masajınızı alırken yanınızda olup olmadığını sorun. Masajlar tamamen rahatlamakla ilgilidir, bu yüzden mümkün olduğunca rahat olduğunuzdan emin olun.

Aynı şekilde uzun süre sırtınıza tamamen düz durabilirsiniz. Woohoo! Düz yatmanın bu kadar neşeli olabileceğine kim inanırdı? Sırtınızda yatarken, masözünüz karnınıza, ayaklara, bacaklara, ellere ve göğsünüze masaj yapabilir. Bunların hepsi şişliğinizi azaltmaya, iyileşmenizi iyileştirmeye ve sadece iyi hissettirmeye yardımcı olacak.

Doğum sonrası masaj almaya ne zaman başlayabilirsiniz?

Doktorunuzdan onay aldığınız sürece, onu hissedtiğiniz en kısa sürede doğum sonrası masaj almaya başlayabilirsiniz. Masajlar, vücudunuzun yanı sıra zihniniz için de terapötiktir ve yeni bir sağlık rutinine başlamadan önce doktorunuzla denetlemek her zaman önemlidir. Bazı kadınlar bebeğe sahip oldukları haftaya başlar ve diğerleri bir ay kadar bekler. Senin için doğru hissettiren her şeyi yap. Vücudunuzu dinlemek her zaman önemlidir, ancak hamilelikten sonra ve vücudunuzun çok fazla değişiklik ile gittiğinde onu dinlemek daha da önemlidir.

Ne sıklıkla?

Bu, vücudunuzu dinlemenin yanı sıra doğru hissettiren bir zaman daha. Yavaşça başlayın, böylece bebeği beslemenin yanı sıra randevulara koşmayın. Sadece senin için doğru olanı yap!

Harika bir doğum sonrası masöz nasıl keşfedilir?

Harika bir doğum sonrası masaj terapisti ararken, aramak istediğiniz birkaç şey var. Lisanslı bir terapist arayın, eğitimlerini ve sahip olabilecekleri diğer kimlik bilgilerini inceleyin. Aynı şekilde iyi arkadaşlardan önerilerden isteyebilir veya Great ol ’Google’a da isteyebilirsiniz. Birini keşfettiğinizde, denemek isteyebilirsiniz, değerlendirmelerini çevrimiçi olarak kontrol edin. Hala sevdiğin birini keşfetmeye mi çalışıyorsunuz? Amtamassage.org veya abmp.com/public’i deneyin.

Sonuç olarak…

Genel olarak, doğum sonrası masajlar hemen hemen tüm doğum sonrası kadınlar için yararlıdır. Kendi kendine bakım yaygın olarak tartışılmamış veya önceliklendirilmez, ancak fiziksel olarak ve psikolojik olarak güçlü olmak önemlidir. Kendinizin yansıtması, rahatlaması ve ağlayan bir bebek olmadan inanılan sağlam bir şekilde inanması için zaman ayırmak, doğum sonrası dünyada önemlidir. Postpartum anksiyete, son derece nadiren de tipiktir. Gevşemek gibi rahatlamak için zaman keşfettiğinizden emin olun. Eğer acı çekiyorsanız, bebeğiniz de onu algılayacak ve o zaman onları da stresli hale getirecektir.

Postpartum masajlar, vücuda yardımcı olmanın yanı sıra zihin iyileşmesinde de son derece yararlıdır. Kendinizi rahat ve gençleşmiş hissetmenizi sağlayın. Hakediyorsun!

Aynı şekilde:

Doğum sonrası göbek bağlama; Profesyoneller ve eksiler

Padsicles Nasıl Yapılır: Postpartum Postpartum Ağrının Basitliği İçin Basit İpuçları

Yenidoğan Temel Kontrol Listesi; Gerçekten ihtiyacınız olan 15 şey

By ycgix

Leave a Reply

Your email address will not be published.