No Widgets found in the Sidebar

.

“Bu annenin grubu mu?”

Utangaç, gergin ve neredeyse devasa bebek arabası/bebek taşıyıcı/bebek bezi çantası tarafından gölgede kaldı. O mobil kalede bir bebek olduğunu varsaydım, ancak tüm battaniyelerle ve ona (onu?) Her türlü gösteren gölgelerle söylemek zordu. Kapalı vagonun içinden bir gözetleme yoktu, ancak her zaman hareket etmeye devam etmek için temkinliydi, hareket kaynaklı Zen’i üzmekten ve bir halka açık bir çığlık-ya da en azından bir çığlık-tehlike etmekten korkuyordu.

Bu yüzden geçici gözleri odayı taradığında, karaya risksiz bir yer aradığında, anlaşması ağzının sormaya cesaret ettiğinden çok daha fazla endişe yarattı. Annenin grubu olup olmadığımızı sordu, ancak daha fazlasını duydum (ve gördüm).

Beni neredeyse üç yıl önce gördüm.

Elementinden bir bayan gördüm. Tanıdık dünyası sarsılmış bir bayan. Bunu kontrolden uzak hissetmeye alışık olmayan bir bayan, bu bunalmıştı ve bu çok yorucu bir şekilde bitkin.

Annenin grubu olup olmadığımızı sordu, ancak gerçekten soruyordu: Sen benim halkım mısınız? Beni anlayacak mısın? Beni yargılayacak mısın? Sen de çok yorgun musun?

Bilerek başını sallamanın yanı sıra, ona sarılmak, ona sarılmak ve bir duş için ev koşarken bebeğini tutmak istedim (tamam da … ama belki de en azından en azından iki el kullanarak bir kahve içmesi için uzun süre yeterli). Bir şekilde onu gördüğümü, onu duyduğumu anlamasına izin vermeyi diledim. Çünkü çaylak annelerin gerçekten istediği bu. Bir duş, evet. Bir kahve, evet. Ancak gerçekten… çaylak anneler deli hissetmemek istiyor.

2,89 yaşındaki çocuğum, kafe TV’yi izlerken (tam anlamıyla değil, hafif üzüntü için değil) yapıştırılmışken, 1.25 yaşındaki çocuğum, narin mola dansı ve simit yeme sanatlarını entegre etmek için en iyisini yaptı… i Ne yazık ki, hayır, biz onun anneleri grubu değildik. Bununla birlikte, onları keşfetmesine yardımcı olurduk, aynı zamanda başarısız olursa, bir simit ve bir mola için yanımızda Plop’a hoş geldiniz.

Ve bir şekilde, annelik oyununun bir noktasında çaylaktan gaziye geçtiğimi fark ettim. Şimdi insanların tavsiye için aradığı biriydim. Görünüşe göre en azından biraz bilgeliği olan biri. Artık felaketin önlenmesi ve bir beraberlik resmini sunmaya çalışan, kendiliğinden bilinçli değilim. Bu günlerde çok daha yaygın olarak, benzer şekilde düzensiz (ve etkileyici bir şekilde yüksek sesle) çocuklarımı sarmak için her türlü ek el için minnettarım. Dışarıda olduğu gibi, delilik de ortaya çıktığında (sık sık olduğu gibi), yan bakışları önlemeyi umarak gözlerimi indirmiyorum- komplocu bir eyeroll’u gönüllü ediyorum çünkü: çocuklar. Ne yapabilirsin?

Ama o çaylak günlerini canlı bir şekilde aklımda tutuyorum…. Emin olmayan bir şey olsun, tuhaf yeni hayatımda beni çevreleyecek bir daire keşfetmeyi umarak kafede dolaşıyor. Ben de o hafızayı ve ayak izlerimde yürüyen yeni kadını kabul ediyorum. Annelerin grubunda olmayabileceğim için… ama ben bir anneyim- bu yüzden her zaman senin köşede olacağım.
—————————

Courtney, küçük sarışın kızlar olarak gizlenmiş iki vahşi hayvanın annesidir… blogunda Bowdenisms’teki maceraları hakkında blog yazıyor. Benzer şekilde otantik mahalle inşa etme ve güzel bir Kola Slushie’nin tadını çıkarma konusunda tutkulu. Bonus Puanları her ikisi için de aynı anda. Facebook, Twitter veya (son derece favit 🙂 Instagram’da @bowdenisms’i keşfedin.

By ycgix

Leave a Reply

Your email address will not be published.