No Widgets found in the Sidebar

Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

İnme kurtulanına inandığınızda, muhtemelen daha önce sağlık ve sağlıklı yaşam problemleri olan yaşlı bir kişiyi öngörüyorsunuz. Ancak bu günlerde bu fotoğraf değişiyor. Amerikan İnme Derneği’ne göre, Amerika Birleşik Devletleri’ne kurulum obezite salgını, genç Amerikalılar arasında meydana gelen inme sayısında bir artışa katkıda bulundu. En büyük destek 15-34 yaş arası adam arasındaydı; Stokes bu grupta%51 arttı! Bu yaş grubunda bayan arasında vuruşlar arttı, ancak önemli ölçüde değil (%17). Ülke genelinde doktorlar, yüksek tansiyon ve daha genç nüfusdaki tıkanmış arterlerle ilişkili daha fazla inme görüyorlar. Diğer tehlike faktörleri arasında sigara içme, obezite, alkol aşırı kullanımı ve diyabet sayılabilir.

Şaşırtıcı bir şekilde, yaşlılarda inme prevalansı azalmaktadır; Strokes, Guy (65 yaş ve yaşlı) arasında% 25 ve kadınlar arasında% 28 düştü (65 yaşında ve daha yaşlı). Doktorlar bu azalmanın bu yaş grubunda artan farkındalık, önleme ve tedavi nedeniyle olduğuna inanmaktadır. Erken tedavi tam bir iyileşme şansını artırabildiğinden, vuruş öyküsü olan herkes, ev üyelerinin hızlı bir şekilde yardım çağırabilmesi için tıbbi bir uyarı sistemine yatırım yapmalıdır.

Bu nedenle, yaşlılarda daha az vuruş görmemiz şaşırtıcı olsa da, gençlerde felçleri önlemek için tehlike faktörlerini kesmeye başlamamız hayati görünüyor.

İnme için en büyük tehlike faktörlerinden biri yüksek tansiyondur. Hipertansiyonu olan insanlar, tipik kan basıncına sahip olanlardan 4 ila 6 kat daha fazla inme tehlikelerini arttırırlar. Çalışmalara göre, obeziteden muzdarip insanların neredeyse üçte ikisi hipertansiyon tehlikesi altındadır. Sağlıklı bir kiloyu korumak, yüksek kan basıncına sahip olma olasılıklarınızı azaltabilir, bu nedenle inme tehlikesini azaltabilir. Yüksek veya sınırda yüksek tansiyonunuz olup olmadığını anladığınızdan emin olmak için lokum tenens inme doktorunuzla konuşun. Bir sorunu en erken (ve en tedavi edilebilir) aşamadayken tedavi etmek her zaman en iyisidir. Birçok doktor, hastaların bir hastanın dikkatini çekmeden önce gerçek hipertansiyona sahip olana kadar, özellikle hasta genç olduğunda bekler. Konuyu gündeme getirmek için doktorunuzda beklemeyin; Anlama güçtür.

İlgili Kelp’in hile sağlığı ve sağlıklı yaşam faydaları nedir?

İnme için en güçlü ikinci tehlike faktörü kalp hastalığıdır. Yüksek kolesterol seviyeleri kalp hastalığına katkıda bulunur ve bu da inme tehlikesini artırır. Doymuş yağ bakımından yüksek gıdalar ve etler, yumurta ve süt ürünleri gibi kolesterol, vücuttaki genel kolesterol miktarını artırabilir. 200’den az bir kolesterol seviyesi risksiz düşünülürken, 240’tan fazla bir seviyenin tehlikeli olduğu ve kalp hastalığı tehlikesi olan bir kişi hakkında düşünülmektedir. Gençlerin oruç kolesterol seviyesine 170’den az olması gerekir. Düşük yağlı süt ürünlerini seçmek ve bunu başarmak için kırmızı etin yanı sıra kırmızı et kullanımını sınırlamak en iyisidir. Artan egzersiz, daha düşük kolesterol seviyelerine yardımcı olmak için harika bir yöntemdir. Yine, hekiminizden sayılarınızı isteyin ve numaralarınızın sürünmeye başladığını görürseniz diyet planınızı izlemeye başlayın.

Diyabet, bir kişinin inme tehlikesini artıran bir hastalıktır. people with diabetes have three times the danger of stroke compared to people without the disease. If left uncontrolled, over time the high glucose levels damage nerves as well as blood vessels leading to a stroke. This is why it is so important to screen blood glucose levels, preserve a healthy weight as well as exercise to assist keep diabetes in great control. even better, keep your weight in inspect from the beginning to prevent diabetes from establishing in the very first place.

Strokes, while common, are likewise preventable. danger factors for stroke are carefully associated to obesity. preserving a healthy way of life is more important than ever. Exercise, eat healthy, as well as see your physician on a regular basis to decrease your possibilities of having a stroke.

Link to this post:Strokes
Related  important Facts concerning Antibiotics

0/5

(0 yorum)Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

By ycgix

Leave a Reply

Your email address will not be published.