No Widgets found in the Sidebar

Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Bebeğinizi emziriyor musunuz? Emzirdin mi? Emzirme Son derece şüpheli bir konu ne zaman. Altmışlı yıllarda ve birçoğumuzun emzirme kaşlarını çattıklarında yetmişli yıllarda. Eğer bebeğinizi emzirdiyseniz, garip hakkında düşünülmüştünüz ya da insanlar formül satın almanın çok kötü olduğuna inanıyorlardı. Annem formülü de beş çocuğumuzu da besledi. Tüm iyi arkadaşları da aynı şeyi yaptı.

Bugün çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve WIC, bebeğinizi emzirmenizi önermektedir. Ana giysinin emzirme bloguna göre, “Almanya’dan bir araştırma çalışması, emzirilen bebekler için SIDS tehlikesinde% 50’lik bir azalma keşfetti. Geçmişte yapılan çalışmalar da emzirilen bebekler arasında daha düşük bir SIDS oranı keşfetti, ancak bir çalışmada keşfedme daha düşüktü -% 36. ”

Aşağıda emzirmenin çok daha fazla faydası:

Emzirme, bebeğinizi gastrointestinal sorun, solunum problemleri ve kulak enfeksiyonlarından korur

Emzirme, bebeğinizin alerji oluşturmasını koruyabilir.

Emzirme çocuğunuzun zekasını artırabilir

Emzirme, yaşamın ilerleyen dönemlerinde obeziteye karşı korunabilir

Emzirme, bebeğinizi gençlik lösemisinden koruyabilir

Emzirme, bebeğinizi tip 1 diyabet oluşturmaktan koruyabilir

Emzirme, enfeksiyonlardan ve daha sonraki yaşamda yüksek tansiyondan gelen preemileri koruyabilir

Emzirme, bebeğinizin SIDS tehlikesini düşürebilir

Emzirme, kilo vermenize yardımcı olur

Emzirme gerginlik seviyelerinizi düşürebilir ve doğum sonrası kanamayı azaltabilir

Emzirme, bazı kanser türleri tehlikenizi azaltabilir

Emzirme, yaşamın ilerleyen dönemlerinde osteoporoza karşı korunabilir

Hepsini emzirmediğim kadar dört çocuğum var, bu yüzden bu sorunun her iki tarafını da anlıyorum. En büyüğüm 1997’de doğduğunda gençtim ve emzirmenin ne kadar yararlı olduğunu tam olarak tanımıyordum. Ailemle ve ben de tam zamanlı üniversitede olduğum için ilgilendi, bu yüzden tam olarak ne kadar sağlıklı anne sütünün emzirdiğini anlasam bile, ikinci çocuğum 2006’da doğduğunda, daha yaşlı, evlendim Bebeğimle çok daha fazla zaman geçirdi. Doğduktan sonra en iyi şekilde emzirmeye başladım, ancak zorlu bir zaman kilitlemesi vardı. İkimiz de bu yeni fikri keşfediyorduk ve emzirme ile rutine girmemiz birkaç hafta sürdü. Dört aylıkken tam zamanlı çalışmaya geri döndüm ve gündüz bakımına gittim. Gündüz bakımında şişe beslemesinde kullanıldı ve sonunda memeyi reddetti. Bu oldukça yaygın. Şişe besleme daha basittir ve bir bebek için daha az iş gerektirir. Belirtmeye gerek yok, memnun olmadım, ancak formüle geçmek zorunda kaldık ve bebeğim çok daha mutluydu.

İlgili Irrabrable bağırsak sendromu veya IBS bir kişinin kilo verme yeteneğini nasıl etkiler?

İlk çocuğum bir yıl sonra doğduğunda, bir buçuk sonra, diğer yarımın yanı sıra tam zamanlı olarak çok daha fazla çalışmıyordum ve seçtim. En iyi şekilde yakalandı ve hızla bir annenin çocuğu oldu. Şişelerden ve emziklerden nefret ediyordu. Ben onun emzikiydim ve beslenmeye ek olarak konfor için emzirdim. Kızlarımla yaşadığım hiçbir şeye benzemeyen ona bir yakınlık hissettim. Çocuğumu on iki ve yarım aylık bir yaşına kadar emzirdim ve bugün hala özel bir bağ paylaşıyoruz.

Şu anda üç aylık ve yarım aylık dördüncü çocuğumu emziriyorum. Tıpkı kardeşinin yaptığı gibi ve iyi giden her şey gibi hızla yakalandı. Diş çıkarmaya yeni başladı ve bazen ısırdı, ama bunun beni rahatsız etmesine izin vermiyorum. Çocuğum için en iyi şeyi yaptığımı anlıyorum ve en az bir yaşına kadar onu emzirmeye devam edeceğim.

Hikayen ne? Bunu duymak isterim. Emziriyor musunuz veya şişe yemleniyor musunuz?

Did you such as this article? see Juice Box Jungle to checked out much more breastfeeding stories such as this one.

Bunu forumumuzda tartışın

[youtube ]

Link to this post: Meme emzirmenin faydaları en iyisidir

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

By ycgix

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.