No Widgets found in the Sidebar

Eşim benden 13 inç daha uzundur. Bu, aynı bebek taşıyıcısını herhangi bir ayar yapmadan giyemediğimizi gösterir. Arabamızın otomatik olmayan ayarlı sürücü koltuğunda aynı sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. BJã¶rn’daki ayarlarımı anladıktan sonra, eşim kullandıktan sonra hangi değişiklikleri yapacağını, benden çok daha uzun (ve daha ince kıvrımlı!) Olduğunu düşünerek ezberledim.

Bazı deneylerle, her ebeveyn ideal ayarları bulacaktır. Babybjã¶rn ön taşıyıcı kayışları, vücudunuz ve eşinizin yanı sıra bebeğinizin boyutu için ayarlanmalıdır. İlk kez kullanım için başlamak için tüm kayışları gevşetin.

En iyi uyum için beş adım:

Taşıyıcıyı bebeğinizin boyutu için ayarlayın. Boyut ayar tokasını (taşıyıcının “kuyruğu” üzerinde açıkça etiketlenmiş) bebeğinizin yaklaşık uzunluğuna adım atın. Bu ayar ebeveyn başına değişmez.
Pro-Tip: Taşıyıcının büyüdükçe çocuğa uygun desteği sağladığından emin olmak için bebeğinizin yeni uzunluğunu bulduğunuzda her çocuk doktorundan sonra kuyruğu yeniden ayarlayın.

Yüksekliğiniz için ayarlayın. Taşıyıcının arkasındaki kaydırıcı, uzun bir kullanıcı için düşük ve daha kısa bir süre için yüksek olacaktır. Kayışların geri kalanı ummmgirt’inizle yapmak zorundadır.

Vücut genişliğiniz için kayışları ayarlayın. ”Sizi nazikçe sıkıncaya kadar belinizin yanındaki gevşek kayışları sıkın.

Bebeği kurun. Hangi yön? Yaklaşık 4 ay veya boynu yeterince güçlü olduğunda, bebeğinizi size bakan veya dünyaya bakan arasında geçiş yapabilirsiniz. Uykulu veya aşırı uyarılmışsa, yaşına bakılmaksızın onu yüzleşerek taşıyabilirsiniz.

Konfor için kaydırın. Konfor için kayışlardan herhangi birini sıkabilir veya serbest bırakabilirsiniz. Omuzlarınızdaki ağırlık/basınç rahatsızsa, arka paneli indirerek, destek kemerini kalçalarınıza taşıyarak ve taşıma kayışlarını gevşeterek ağırlığı kalçalarınıza çekin.

Yeni doğan bebeğinizi göğsünüzde yüksek giyin. Bu pozisyonda, bebeğin ağırlığı genellikle omuzlarınızda taşınacaktır.

Daha büyük bebeğinizi aşağı giyin. Çocuğunuz büyüdükçe, göğsünüzden sarkan ağır bir bebekten hissedebileceğiniz basıncı en aza indirmek için ağırlığını omuzlarınızdan kalçalarınıza yeniden dağıtın.

Bebeğinizi alt etmek için, alt destek kayış kayışlarını gevşetin, arka desteği aşağı çekin ve destek kayışı kalçalarınıza eşit olarak dinlenecek şekilde taşıyıcının önünü aşağı çekin. Destek kayışı kalçalarınızda rahat bir konumdayken, destek kemerini yeniden sıkın. Tüm bunları taşıyıcıdaki bebekle yapabilirsiniz.

+++
Bu yazı, bu yaz size bir dizi iyi şey sunmak için çalıştığımız Babybjã -rn tarafından desteklendi. Web sitelerinde Babybjã -rn taşıyıcıları hakkında çok daha fazla bilgi edinin.

{photo credit: whitney, wendolonia, how to be a dad}

By ycgix

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.