No Widgets found in the Sidebar

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Vücudumuzun metabolizması, Nisan’ın Cooking Light dergisinde belirtilen büyüleyici bir çalışmaya göre, kepekli tahıllar, taze meyveler ve sebzeler gibi işlenmemiş gıdalardan kalorileri destekliyor gibi görünüyor. Geçen yıl Kansas Eyalet Üniversitesi’nde bir Beslenme Profesörü tarafından yapılan çalışma, tüm kalorilerin eşit olamayacağını buldu: “Vücut, Twinkies gibi işlenmiş gıdalardan kalorilerden daha iyi olan Whole Foods’tan kalori yakabilir.” Bu nedenle, işlenmiş gıdalara karşı tüm yiyecekleri yemek aslında metabolizmanıza güzel bir destek verebilir!

Araştırmacılar insanlara aynı sayıda kalori ile iki öğün verdi; Tek fark, yiyeceklerin ne kadar işlendiğiydi. Grup, tam tahıllı ekmek üzerinde gerçek peynir ile yapılan sandviçler verildi; B Grubu, lifli beyaz ekmek üzerinde işlenmiş peynir ile yapın. Gıda ve Beslenme Araştırmaları’nda yayınlanan sonuçlar, işlenen yemeğin, tüm gıdalarla yapılan yemeğe kıyasla yaklaşık% 50 ile diyet kaynaklı termojenez oranını-yemek ve sindirirken yaktığınız kalori sayısı-azalttığını buldu.

İşte bazı yiyecekler veya düşünce: Tek bir sandviçten yakılan kaloriler küçük olsa da, tüm gıdaların neden olduğu metabolizmadaki bu artış tipik bir kişinin günlük kalori harcamalarının yaklaşık% 10’unu oluşturabilir. Başka bir deyişle, işlenmiş gıdalara karşı tüm yiyecekleri yemek, sırasıyla bir yılda yaklaşık on pound kaybetmek veya kazanmak arasındaki fark anlamına gelebilir!

Obezite krizini çözmek için enerjiyi ve enerjiyi dengelemek kritik öneme sahiptir, ancak kalori sayımı sıkıcı olabilir ve büyük olasılıkla gerçek cevap değildir. Daha iyi bir yaklaşım, tüm gıda yaklaşımıdır, çünkü Amerikalıların ayrıca tüm gıdalarla ilişkili olan lif, potasyum, kalsiyum ve D vitamini de dahil olmak üzere uzun bir besin listesinin alımını artırmaları gerekir. Daha fazla meyve, sebze ve kepekli tahıllar, bu besinleri kalori yakma avantajına sahip olabilecek bir biçimde sunar.

İlgili Şüpheli Çocuğunuzun yeme bozukluğu var mı? Diş hekimine sorun

Kırmızı ışıktan, yeşil ışıktan, doğru yiyin, her öğünde meyve ve sebzeleri tüm yiyecekleri seçmeye vurgu yaparak teşvik eder. Bu işlenmiş çipleri bırakın ve bunun yerine bir elma veya çilek seçin!

Bu yazar hakkında

Joanna Dolgoff, M.D. bir çocuk doktoru, çocuk obezite uzmanı ve Red Light, Green Light, Eat Right’ın yazarıdır (Rodale, 2009). Dr. Dolgoff’un Çocuk ve Ergen Kilo Kaybı Programı () WABC News, WNBC News, Fox 5 Morning Show, My9 News ve WPIX News’de yer aldı. Ayrıca Today Show ve Extra ile parçalar çekti, Huffington Post için resmi bir blog yazarı ve ülkenin en büyük kilo verme kampı Camp Shane için resmi doktor. 45 farklı eyaletten çocuklar Dr. Dolgoff’un çevrimiçi kilo verme programı () ile kilo veriyor. Dolgoff Princeton Üniversitesi ve NYU Tıp Fakültesi’ne gitti ve Pediatrik ikametgahını New York Columbia Presbiteryen Çocuk Hastanesinde tamamladı. Amerikan Pediatri Akademisi’nin yönetim kurulu sertifikası ve eski sertifikalı bir fitness eğitmenidir. Dr. Dolgoff, kocası ve 4 ve 7 yaşlarındaki iki çocukla birlikte Roslyn, NY’da yaşıyor.

Bu yazıya bağlantı: tüm kaloriler eşit mi yaratılıyor mu

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

By ycgix

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.